Editorial

Edi Rama! Që ti je një gomar, kjo është dicka që duket!

Edi Rama! Që ti je një gomar, kjo është diçka që duket!

(Marrë nga poezia e shkrimtares Mimoza Ahmeti kushtuar Edi Ramës…

“Sjellja e Qeverisë me rastet ‘Babalja’ e ‘Xhisela’, si po rrëshqasim drejt shtetit mafioz”

Sjellja e Qeverisë me rastet ‘Babalja’ e ‘Xhisela’, si po rrëshqasim drejt shtetit mafioz

E njëjta maskaradë ndodhi edhe me rastin e Xhiselës. Një…

Mandatin e kanë marrë politikanët, vendin e qeverisin kriminelët e tyre

Mandatin e kanë marrë politikanët, vendin e qeverisin kriminelët e tyre

Presidenti dhe kryeopozitari, janë peng të dosjeve të zeza të…

Ekonomi

Ekonomia dhe mjedisi në këndvështrimin e çmimit Nobel

Ekonomia dhe mjedisi në këndvështrimin e çmimit Nobel

Çmimi Nobel për Ekonomi iu dha dy ekonomistëve për studimet e tyre për klimën dhe rritjen ekonomike. Paul Romer dhe…

Anketa, 86% e familjeve në Shqipëri kanë marrë remitanca

Anketa, 86% e familjeve në Shqipëri kanë marrë remitanca

Grupi i Bankës Botërore bëri një studim mbi sjelljen financiare të përfituesve të remitancave në gjashtë vende në Europës Lindore…

                                                                               Kronikë                                                                                  

Showbiz

'Despacito' pushtoi botën, thyen 7 rekorde Guiness

‘Despacito’ pushtoi botën, thyen 7 rekorde Guiness

Këngëtari nga Puerto Riko, Luis Fonsi ka thyer 7 rekorde botërore me këngën e tij hit “Despasito”. Edhe pse ende…

E kap dhe e shtrin Luanën në mes të skenës, 'shokohet' publiku i pranishëm (Video)

E kap dhe e shtrin Luanën në mes të skenës, ‘shokohet’ publiku i pranishëm (Video)

Teksa të gjithë presin të shohin puntatën e radhës në emisionin "Shiko kush luan" të Luana Vjollcës, ku i ftuar…

Mbahuni fort! Njihuni me modelen shqiptare që 'çmendi' Italinë, së shpejti pjesë e politikës (Foto)

Mbahuni fort! Njihuni me modelen shqiptare që ‘çmendi’ Italinë, së shpejti pjesë e politikës (Foto)

Modelja shqiptare Xhensila Seferi, ka arritur të kapë kopertinën e kalendarit italian, pasi u klasifikua ndër 10 më të mirat…

Përdorin lëndë narkotike kur këndojnë live? Këngëtaret shqiptare iu nxjerrin të 'palarat' vajzave të videoklipeve

Përdorin lëndë narkotike kur këndojnë live? Këngëtaret shqiptare iu nxjerrin të ‘palarat’ vajzave të videoklipeve

E premtja në emisionin ‘Trokit’ sjell gjithmonë dinamikë në studio për shkak edhe të personazheve të ftuar.  Moderatori Ermal Peçi…

                                                                                Rajoni                                                                        

“2 vite leje lindjeje”/ Mënyrë “spektakolare” për t’i shpëtuar Vettingut, flet Gjin Gjoni

Gjyqtari Gjin Gjoni ka reaguar pas deklaratës së ministres së…

Pushteti dhe seksi

Pushteti dhe seksi

Sjellja e Donald Trumpit ndaj grave të mbushë me mllef.…

Europa

Tentativë për të ndërhyrë në zgjedhjet e Kongresit, SHBA akuza të reja Rusisë

Tentativë për të ndërhyrë në zgjedhjet e Kongresit, SHBA akuza të reja Rusisë

Qeveria amerikane të premten ka akuzuar rusen Elena Aleksevna Khusyaynova, 44 vjecare, për rolin kyc financiar në planin e mbështetur…

E djathta në pikiatë, drejt humbjes së shumicës parlamentare në zgjedhje

Qeveria e qendrës së djathtë në Australi mund të humbas shumicën në Parlament pasi që një votim i hershëm shfaqi…

Kërcenimi i dollarit, flet Presidenti Erdogan: Të fokusohemi mbi alternativën e bërjes tregti me valutat tona

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan propozoi shqyrtimin e alternativës për tregti me valuta vendase, duke thënë se varësia ndaj…

SHBA dhe Koreja e Jugut anuluan përsëri manovrat ushtarake

Sipas një njoftimi të Pentagonit, SHBA dhe Koreja e Jugut anuluan përsëri manovrat ushtarake mes tyre, të quajtura “Vigilant Ace”,…

Deklarata e fortë e ministrit të Jashtëm të Turqisë: Kosova të dëbojë pjesëtarët e “Organizatës FETO”

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, gjatë një vizite të shkurtër në Prishtinë u kërkoi autoriteteve kosovare…

Shendeti

1000 herë më e fortë se ilaçet e kimioterapisë! Vret kancerin në dy ditë

Çaji me luleradhiqi shëron shumë sëmundje si kanceri  në vetëm 2 ditë. Gjithashtu ndalon rreziqet e kancerit në të ardhmen.…

Kujdes! Mund të vdisni duke bërë seks nëse vazhdoni t’i bëni këto gjëra

Kujdes! Mund të vdisni duke bërë seks nëse vazhdoni t’i bëni këto gjëra

Sipas disa studimeve të kryera nga mjekët ekspert kanë dal rezultate se rreth 0,6% e vdekjeve të papritura ndodhin gjatë…

2 gota në ditë për 1 javë bëjnë mrekulli! Pija magjike që rrafshon barkun

2 gota në ditë për 1 javë bëjnë mrekulli! Pija magjike që rrafshon barkun

Të gjithë duam bark të sheshtë, por për fat të keq, kjo është shumë e vështirë të arrihet. Përveç një…

Lajm i bujshëm! Shkencëtarët zbulojnë ilaçin për lënien e duhanit

Lajm i bujshëm! Shkencëtarët zbulojnë ilaçin për lënien e duhanit

Një ilaç për lënien e duhanit i bazuar në një proteinë që gjendet në tokë mund të ndihmojë duhanpirësit ta…

Receta e Dites

Ju mban të ngopur gjithë ditën, heq oreksin dhe ju do jeni më të shëndetshëm se kurrë! Humbisni kile pafund me supën me presh

Keni vendosur të mbani regjim, por ndieheni gjithmonë të uritur? Mos u shqetësoni, se nuk jeni vetëm, shumë njerëz pasi…

Si ta bëni biftekun më të butë? Ja një truk të thjeshtë

Si ta bëni biftekun më të butë? Ja një truk të thjeshtë

Të ngrini dhe të shkrini biftekun përpara se ta gatuani atë, është mënyra më e mirë për ta bërë më…

Receta e ditës: Perime të pjekura me kos e hudhra

Një pjatë e shijshme, fantastike e pasur me vlera ushqyese dhe ideale për të shoqëruar një vakt të shëndetshëm dreke…

Po mendoni çfarë do gatuani për drekë? Ja një recetë e thjeshtë dhe shpejtë

Po mendoni çfarë do gatuani për drekë? Ja një recetë e thjeshtë dhe shpejtë

Kombinimi ideal i mishit të pulës me perime të tilla si patate, karota apo qepë. Shumë e shëndetshme dhe perfekte…

error: Ndalohet ribotimi i artikullit! E drejta e autorit pamfleti.net.