Prej 1 jave, qeveria ka vendosur në Lalz 5 auto-zjarrfikëse e 30 efektivë në gatishmëri “non stop”
Ti thua se Berisha është problem? Jo, nuk është!
Ultimatumi amerikan për të hequr qafe Berishën, Lulzim Basha para ‘thikës me dy presa’, karriera e tij në rrezik; Genc Pollo dhe Edi Rama shpresa e fundit për ta shpëtuar
Vjedhje/ Lali Eri sajon edhe Bord Artistik me paga për 4 vite; anëtarë Iva Tiço, kunati i Kumbaros, drejtorë e miq të Ramës
Dokument/ “Prioritete” për Subashin e Fierit nuk ishin plehrat; por 3 tendera 3.8 milionë Euro, të sajuar si “Qoka KÇK”
 Yuri Kim e zuri “krapin” Sali nga koka,  pas tij Meta e Rama  
Lulzim Basha mbetet për “vjeshte”  
Fakte/ Eduard Duati, 200 kg kokainë në banane; i arrestuar edhe për trafikim makinash luksoze të vjedhura në Itali
Skandal/ Dritan Gina fut në kurth Vetingun, kompromenton një punonjës të protokollit, kërkon të shtyjë shkarkimin për të vjelë gjobat e fundit
Arsyeja reale dhe pasojat e mllefit ndaj Yuri Kim
Berisha po përgatit një dorëheqje fiktive nga PD, por a do mjaftohen amerikanët me kaq?
Berisha pritet të ekstradohet drejt SHBA dhe të dënohet për krim federal! Basha rrezikon veten e tij, nëse nuk e largon nga partia
Jugosllavia e tretë dhe Enver Hoxha i dytë

Editorial

Antimafia

Politike

Lajmi i Dites

Lajmet e Fundit

Kosova

Kronika

Ekonomi

Kulture

COVID-19

Sporti