Editorial

3 emrat e kapur nga ndërkombëtarët me fakte në korrupsion

Një Ese për gjendjen e korrupsionit në Shqipëri. Shkruan Spartak…

Peshkaqenët e bashkive, pasuritë e reja të Dakos dhe Sejdinit, vila dhe para me thasë

Peshkaqenët e bashkive, pasuritë e reja të Dakos dhe Sejdinit

Fuqizohen më tej pashallarët vendorë me tendera dhe leje ndërtimi,…

Subversioni rus në Greqi- alarm për Ballkanin

Subversioni rus në Greqi- alarm për Ballkanin

 Idiotët e dobishëm të Rusisë në Tiranë, nga politika e…

                                                                        Pamfleti MAGAZINE                                                          

Lifestyle

Që një mashkull të bëjë namin në shtrat, duhet të shkojë patjetër me një të shëmtuar

Që një mashkull të bëjë namin në shtrat, duhet të shkojë patjetër me një të shëmtuar Është e vërtetë që…

Gjashtë gjërat, që nuk duhet t’ja thuash kurrë një gruaje që nuk ka fëmijë

Shumë gra të rritura nuk kanë fëmijë, për shkak të zgjedhjes personale apo të pamundësisë për të bërë fëmijë. Teksa…

Një sekret i së shkuarës sapo doli në dritë: Mbretëresha që u martua, por pa burrë!

Maria de’ Medici lindi në Firencë më 26 prill të 1557 dhe ishtë vajza e 7-të e Francesco I de’…

Absolutisht, kjo italiane zeshkane është femra më seksi e momentit në botë!

Claudia Guarnieri është një prej femrave më të bukura italiane. Në Instagram, ajo rregullisht publikon foto të nxehta, duke i…

                                                                                Rajoni                                                                        

Europa

Pakujdesia e kullës ajrore të aeroportit të Tiranës që desh mori “në qafë” delegacionin kosovar

Delegacioni kosovar që ishte nisur diten e marte për në Bruksel, me avionin privat të ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli,…

Vuçiç e lodh keq Thaçin, çfarë thotë pas takimit

Ditën e sotme Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiç janë takuar në Bruksel ku i…

Avramopulos: Kosova plotësoi kriteret për liberalizimin e vizave. Inkurajojmë KE dhe PE të çojnë përpara propozimin tonë

Dimitris Avramopoulos, Komisioneri Evropian për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, në një shkrim autorial dërguar gazetës “Koha Ditore”, ka…

Pacolli ankohet për turizmin shqiptar, i kthehet gazetari: Pagova 130 Euro natën te hoteli yt për abazhurë pa llampa, ka edhe një ”qershi mbi tortë”

Zëvendës-Kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka reaguar një ditë më parë, pas rastit të turistit nga Kosova dhe…

Dialogu me Serbinë, delegacioni kosovar takohet sot me Frederica Mogherinin në Bruksel

Liderët kryesorë të Kosovës; Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli si dhe Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi do…