Aktualitet24 Maj 2024, 11:41

Artan Hoxha: Në dollapin e nënës së Kryemadhit janë gjetur 5 celularë

Shkruar nga Pamfleti
Artan Hoxha: Në dollapin e nënës së Kryemadhit janë
Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha komentoi për Rudina Xhungën aksionet e SPAK.

Ai tha se puna e parë me personat nën hetim është sekuestrimi i celularit.

Hoxha habiti jo pak kur tha se nënës së Monika Kryemadhit i kanë gjetur pesë telefona celularë.

“Në dollap i janë marrë 5 celularë. Tek dollapi i Fatimes. Kanë qenë edhe të Monikës edhe fëmijëve të Monikës.

Sepse Monikës s’ja marrin dot zyrtarisht se është deputete, por ata i thonë t’i gjetëm tek nëna”, tha ai.

Nëna e Monika Kryemadhit, Fatime Kryemadhi është paraqitur në SPAK këtë muajn e kaluar.

Ajo tha se është pyetur për shtëpinë që ka në pronësi.

Unë jam mamaja e Monikës, jam krenare për vajzën që kam, qëkur filloi të merrej me djegësat ajo ata filluan të…kam shumë respekt për gazetarët, mos shkruani çfarë ju thonë njerëzit ose që bëjnë luftë politike, verifikojini gjërat, dhe pastaj.

Për çfarë u pyet?

Fatime Kryemadhi: Për shtëpinë, un s’jam pa shtëpi, unë kam punuar gjithë jetën, për pronat, me shtëpinë që kam, unë nuk jam pa punë, se më kishin nxjerrë këta me një pension 160 mijë paskam ble shtëpi unë.

A u është sekuestruar celulari?

Fatime Kryemadhi: Pse çfarë ka celulari? Ka ndonjë gjë të veçantë,. As nuk kam bërë tendera. As djegësa as 5D. Nuk ka pse të pyetet. Unë tek toka që më ka lënë burri kemi ndërtuar pallatin. Kam ndihmuar vajzën me paratë që mora nga pallati Me pasurinë kam ndihmuar edhe vajzën për fëmijët pse për kë i kam lekët për fëmijët i kam. I kam të gjitha me bankë.

artan hoxha fatime kryemadhi