Aktualitet22 Maj 2024, 14:54

Avioni Lyon-Stamboll bën ulje të detyruar në Rinas, një pasagjer pret damarët brenda kabinës

Shkruar nga Pamfleti

Avioni Lyon-Stamboll bën ulje të detyruar në Rinas, një

Avioni i linjës Lyon-Stamboll ka bërë ulje të detyruar në aeroportin e Rinasit. Bëhet me dije se shkak u bë një shtetas afgan, i cili preu damarët në avion.

Thuhet se pasagjeri afgan është dërguar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ai ishte me leje qëndrimin në Francë, ndrsa nuk dihen ende shkaqet e veprimit tënd t tij.