Aktualitet 2 Shkurt 2024, 09:57

“Buka sha”/ Shtyhet për në 16 shkurt seanca paraprake për Arben Ahmetajn

Shkruar nga Pamfleti

“Buka sha”/ Shtyhet për në 16 shkurt seanca paraprake

Seanca paraprake ndaj ish-ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetajt në lidhje me privatizimin e fabrikës 'Buka', është shtyrë.

Shkak për këtë është bërë mungesa e prokurorit, ndërsa seanca e radhës është caktuar me 16 shkurt.

Më 7 dhjetor SPAK mbylli hetimet dhe dërgoi në GJKKO dosjen në ngarkim të ish-zëvendës kryeministrit.

 

arben ahmetaj