Aktualitet19 Prill 2024, 13:59

Çfarë la pas protesta tek bashkia e Tiranës, ekspertët e grupit hetimor mbledhin provat (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Çfarë la pas protesta tek bashkia e Tiranës, ekspertët e

Ekspertë të grupit hetimor mbërritën para bashkisë për të mbledhur provat pas protestës së organizuar nga Rithemelimi dhe Partia e Lirisë.

Gjatë protestës u hodhën dhe molotovë e tymuese duke shkaktuar flakë para derës së bashkisë së Tiranës.

Tymi i zi dhe zjarri mbuluan derën e institucionit, ndërsa forcat e policisë kanë shuar flakët.

Përveç molotivit dhe flakadanëve, protestuesit hodhën edhe bojë të zezë dhe mollë drejt Bashkisë. 

Në videot e siguruara shihet se çfarë ka mbetur pas nga përshkallëzimi i protestës së opozitës.