Aktualitet26 Shkurt 2024, 21:52

“Misteret e familjes Meta”/ Gazetarja zbulon detaje të reja: Gruaja e kishte izoluar Pëllumbin nga fisi, nuk fliste me vëllanë!

Shkruar nga Pamfleti

“Misteret e familjes Meta”/ Gazetarja zbulon detaje të reja:

Të tjera detaje dalin nga ngjarja e rëndë që tronditi opinionin publik, ku tre fëmijë dyshohet se janë autorë të vrasjeve të babait të tyre në Shënavlash në Durrës.

Në studion Top Story,jana Bezat tha se nga intervistat me të afërmit e tyre, ata janë ata që thonë se Blerina e ka izoluar atë dhe fëmijët nga i gjithë fisi.

Sipas gazetares, Pëllumbi nuk fliste me vëllanë për shkak të saj, ndërsa fëmijët ajo nuk i lejon të komunikojë me kushërinjtë e tyre.

“Kjo familja shumë të fshehta në brendësi të saj dhe shumë inate. Pëllumbi nuk fliste m vëllanë e tij që kishte fqinj. Nuk komunikon në prani të Blerinës, sepse ajo nuk e lejon. Të dy vëllezërit kanë pasur nga 4 fëmijë. Vetë Blerinë ndërhynte që Hygerta të mos rrinte në një bankë një klasë me kushërirën e vet. Më rrëfyer që në momentin që ajo ka ardhur nuse në 97', ka pasur një inat të mbartur nga familja e saj. Kishte ëndrra për jetën, por familja e kishte martuar me shkuesi me Pëllumbin. Nuk donte të kishte kontakte si më afër e Pllumbit. Vit pas viti kishte punuar thoshte kunata, që të prishte çdo lloj tjetër. Jo nuk bisedonte, por vetë ajo fëmijë, Vetëm Amarildo u fliste xhaxhallarëve dhe hallës. Vajza e madhe e familjes ka qenë e veçuar nga fisi i babait.

Ndërkohë flasim për një grua që për 27 vite i ka fëmijët me urrejtjen, e thotë halla. Krejt panoramë tjetër është për t'u kontaktuar, Ishte i vetmi që punonte në familje, të ardhurat e tyre kishin Pëllumbi. Gjatë ditës punonte punë të tjera, natën ditë. Të 4 shkolla është kujdesur t'i arsimojë. Vajza e madhe dhe Hygerta janë të arsimuara, me kurse. Asnjëherë nuk kanë punuar, kjo javë është blejë makinë. Kur bën 18 vjeç i bën me patentë. Gruaja Blerina ishte njeri që shmangte kontaktet me të tjera. Ajo do ta thotë këtë gjë me dikë, refuzon kontaktet me të gjitha personat. Kunata thotë që ja kam dhënë unë celularin por thotë nuk e përdor. Celulari është sekuestruar. Në datën 13 djali i madh ka bërë denoncimin, politika që makina lëviz në sektorin e Hysenit në Rinia. Dyshimi i dytë ishte se nuk e kishin telefonuar babain” , tha gazetarja.

vrasja babait