Aktualitet19 Prill 2024, 15:40

Protesta para Bashkisë Tiranë/ Pas ambasadës amerikane, reagon OSBE: Dhuna nuk është akt demokratik!

Shkruar nga Pamfleti

Protesta para Bashkisë Tiranë/ Pas ambasadës amerikane, reagon

Pas ambasadës amerikane dhe asaj britanike në Tiranë, ka reaguar edhe Prezenca e OSBE-së në Shqipëri.

Në reagimin e Prezencës së OSBE në vendin tonë thuhet se protesta paqësore është një akt demokratik, por dhuna jo.

Osbe2
Osbe2

“Prezenca e OSBE-së në Shqipëri dënon aktet e dhunës gjatë protestës së sotme përpara Bashkisë së Tiranës. Protesta paqësore është akt demokratik legjitim, dhuna jo”, thuhet në reagim.