Categories: Lifestyle

As shalëgjatë dhe as me gjoks të madh, kjo është femra që kënaq në marrëdhënie intime çdo mashkull

Sipas një hulumtimi nga psikologu Gert Stulp i Universitetit të Groningenit, burrat preferojnë gratë e shkurtra, jo për një çështje të thjeshtë shijeje, arsyet për këtë zgjedhje do të mund të gjurmohen edhe në nivelin gjenetik.

Sipas studimit të Universitetit holandez, gratë e shkurtra kanë tendencë të zgjedhin burra të gjatë dhe burrat e gjatë, femra të shkurtra. Teoria u konfirmua nga një eksperiment që përfshin dhjetë mijë çifte angleze.

Padyshim, lartësia e një burri përfaqëson një mbrojtje të nevojshme për gruan, një nivel të caktuar socio-kulturor dhe një shëndet të mirë.

Përkundrazi, shtatësia e shkurtër e gruas përfaqëson për mashkullin një ideal të butësisë dhe të dashurisë. Nuk është e gjitha.

Duket në fakt se meshkujt priren të preferojnë gratë më të shkurtra se veten, sepse në trupin e tyre ekziston një prani më e madhe e estrogjeneve, hormonet femërore të cilat janë reduktuar në gratë e gjata.Loading...
Loading...
Loading...

Share
abel

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

27 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

41 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

46 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

1 hour ago