BKH-SPAK “dara e fortë” që do të shkulë mafian e Tiranës, skuadrat hetimore të SHBA dhe Gjermanisë në dispozicion të Arta Markut

Bllokada e politikanëve dhe bandave është e vështirë për t’u çarë. E pafuqishme për të përballuar mafien politike të Tiranës, Arta Marku ka propozuar krijimin e skuadrave të përbashkëta hetimore me SHBA, Gjermaninë dhe vende të tjera Perëndimore, për të goditur kokat e krimit dhe korrupsionit të politikës shqiptare.

Nga trafiku i drogës tek korrupsioni dhe pastrimi i parave emrat dhe veprimtaria e pisët e deputetëve, ministrave, kryebashkiakëve, krerëve të politikës dhe zyrtarëve të lartë është e dokumentuar, por për goditjen finale të tyre duhet insistimi dhe bashkëpunimi i ngushtë me ndërkombëtarët.

Shpartallimi do të bëhet njëherë e mirë dhe kurrsesi nuk mund të ketë devijime.

Dosjet me dëfterë të hapur, që pritet të këpusin hallkat e zingjirit:

Ilir Meta-Monika Kryemadhi-Klement Balili-korrupsion-pastrim parash

Edi Rama-Saimir Tahiri-Habilaj-trafik droge

Adriatik Llalla- Arbër Çekaj-Besim Hajdarmataj-613 kilogramë kokainë

Taulant Balla- Toyota Yaris me 3.4 milionë euro

Lulzim Basha-lobimi me ekspertët Rusë

Sali Berisha-Shkëlzen Berisha-Gërdeci- 21 janari- Dosja “Hajdari” -trafik droge…

Nën hetim për afera janë edhe ish-ministra dhe ministra të të gjitha kaheve politike që do të shembin kupolën.

BKH dhe SPAK do të jenë “dara e fortë” që do të shkulë nga rrënjëtushtrinë e krimit dhe korrusionit të klikës së instaluar  prej gati dy dekadash në Shqipëri.

 

 

 

 

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti