Bota14 Prill 2024, 00:08

Ankth lufte, SHBA dhe Franca ngrenë avionët pas sulmit iranian

Shkruar nga Pamfleti

Ankth lufte, SHBA dhe Franca ngrenë avionët pas sulmit iranian

Të paktën katër avionë luftarakë amerikanë dhe dy francezë u ngritën pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit dhe po shkojnë drejt hapësirës ajrore të Irakut.

F18-të amerikanë, sipas asaj që mësojmë nga burimet e inteligjencës së NATO-s, do të ishin nisur nga aeroplanmbajtësja Eisenhower e cila ndodhet në pjesën veriore të Detit të Kuq dhe po shkon drejt Suezit.