Bota13 Prill 2024, 22:50

Sulmi iranian/ Shtëpia e Bardhë njofton mbështetje për Izraelin, Biden informohet për zhvillimet

Shkruar nga Pamfleti

Sulmi iranian/ Shtëpia e Bardhë njofton mbështetje për

Shtëpia e Bardhë ka reaguar mbi sulmin iranian ndaj Izarelit, duke konfirmuar se ata janë në krah të aletit të tyre.

Mbështetja jonë për sigurinë e Izraelit është e palëkundur. Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë me popullin e Izraelit dhe do të mbështesin mbrojtjen e tyre kundër këtyre kërcënimeve nga Irani”, tha Shtëpia e Bardhë.

Po ashtu duket se në dijeni është vënë dhe presidenti Biden, i cili sipas zëdhënëses së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Adrienne Watson, po mbahet i informuar.