Bota13 Prill 2024, 23:09

Jordania mbyll hapësirën ajrore dhe kërcënon: Do rrëzojmë çdo dron iranian që kalon mbi ne

Shkruar nga Pamfleti

Jordania mbyll hapësirën ajrore dhe kërcënon: Do

Mbrojtja ajrore e Jordanisë ka njoftuar se nuk do të lejojë asnjë dron iranian të kalojë mbi hapësirën e saj ajrore. Kjo u bë e ditur nga dy burime rajonale të sigurisë të cituara nga Times of Israel. Ata thonë se ushtria është gjithashtu në gjendje gatishmërie të lartë dhe se sistemet e radarëve po monitorojnë aktivitetin e dronëve. Po ashtu Jordania ka mbyllur hapësirën e saj ajrore.