Bota13 Prill 2024, 16:23

Publikohen pamjet, momenti kur Hezbollahu lëshon raketa drejt Izraelit (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Publikohen pamjet, momenti kur Hezbollahu lëshon raketa drejt Izraelit

Hezbollahu ka lëshuar një breshëri prej rreth 40 raketash në veri të Izraelit, ka thënë ushtria izraelite.

Ndërsa disa prej raketave u kapën, të tjerat ranë në zona të hapura dhe u dëgjuan sirena për të paralajmëruar rënien e copëzave.

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit thanë se nuk raportohet për të lënduar gjatë sulmit.

Hezbollahu - një grup militant i mbështetur nga Irani me bazë në Liban - ka shkëmbyer rregullisht zjarr me Izraelin që nga sulmet e 7 tetorit.