Bota22 Janar 2024, 12:21

Takimi në Shkup/ Vuçiç shmang gazetarët, pranon të flasë vetëm për mediat serbe

Shkruar nga Pamfleti

Takimi në Shkup/ Vuçiç shmang gazetarët, pranon të

Presidenti i Serbisë, Aleksander, Vuçiç i cili po merr në Samitin e Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Shkup, paralajmëroi një konference vetëm me mediat serbe.

Vuçiç pritet të mbaje një konference për media pas përfundimit të samitit të Ballkanit Perëndimor. Mirëpo, në këtë konferencë po lejohen vetëm mediat e Serbisë dhe jo të vendeve të tjera.

Liderët rajonalë të Ballkanit Perëndimor dhe zyrtarë tjerë të lartë janë mbledhur sot, në Shkup të Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në punimet e konferencës së Bashkimit Evropian për rritje ekonomike të rajonit.

aleksandër vuçiç mediat serbe samiti në shkup