Ish-analisti i CIA-s: Status-quoja në Ballkan do ndryshojë përsëri. Nuk mund të ketë zgjidhje të përhershme pa konflikte të reja
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • Ish-analisti i CIA-s: Status-quoja në Ballkan do ndryshojë përsëri. Nuk mund të ketë zgjidhje të përhershme pa konflikte të reja

  Një ekspert i çështjeve të Ballkanit, ish-analist i lartë i CIA-s për rajonin dhe Evropën,.

  SHBA u vendos kushte Kosovës dhe Serbisë për çështjen e kufirit
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 24 [name] => Rajoni [slug] => rajoni [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 24 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 465 [filter] => raw [cat_ID] => 24 [category_count] => 465 [category_description] => [cat_name] => Rajoni [category_nicename] => rajoni [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • Rajoni
 • SHBA u vendos kushte Kosovës dhe Serbisë për çështjen e kufirit

  Ambasada amerikane në Kosovë, në një përgjigje për gazetën “Express”, ka bërë të qartë qëndrimin.

  David Kanin: Çështja kryesore është sovraniteti i Kosovës, jo shkëmbimi i territoreve
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • David Kanin: Çështja kryesore është sovraniteti i Kosovës, jo shkëmbimi i territoreve

  Një ekspert i çështjeve të Ballkanit, ish-analist i lartë i CIA-s për rajonin dhe Evropën,.

  Ahtisaari për Kosovën, Sauer: Nuk është komuniteti ndërkombëtar që ka hedhur idenë e kufijve
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • Plani Ahtisaari për Kosovën, Sauer: Nuk është komuniteti ndërkombëtar që ka hedhur idenë e kufijve

  Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit..

  Korrigjimi i kufijve, reagon Gjermania: Kjo çështje i takon shekujve të kaluar
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • Korrigjimi i kufijve, reagon Gjermania: Kjo çështje i takon shekujve të kaluar

  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, sot ka nënshkruar një marrëveshje me Ministrinë e.

  Publikohet dokumenti: Ja raporti për shkëmbimin e territoreve Kosovë – Serbi
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • Publikohet dokumenti: Ja raporti për shkëmbimin e territoreve Kosovë – Serbi

  Gazeta “Zëri” ka arritur të sigurojë një raport të hartuar nga gjashtë ekspertë serbë dhe.

  Vazhdojnë debatet për ndarje e korrigjim kufijsh, Thaçi: S’lejojmë krijimin e “Republika Srpska”-s në Kosovë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • Vazhdojnë debatet për ndarje e korrigjim kufijsh, Thaçi: S’lejojmë krijimin e “Republika Srpska”-s në Kosovë

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen serbe “Danas” ka folur.

  Dekretimi i serbit në kërkim nga Interpoli si gardian i Kushtetueses së Kosovës: Pse heshtin ndërkombëtarët?
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • Dekretimi i serbit në kërkim nga Interpoli si gardian i Kushtetueses së Kosovës: Pse heshtin ndërkombëtarët?

  Ambasadat e shteteve të huaja në Kosovë, sidomos ato të Perëndimit, janë jashtëzakonisht të zëshme.

  U arrestua sepse kërcënoi familjen e Thaçit, vëllai i imamit tregon çfarë iu kërkoi prindërve të presidentit
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • U arrestua sepse kërcënoi familjen e Thaçit, vëllai i imamit tregon çfarë iu kërkoi prindërve të presidentit

  Stalla e lopëve u bë sebep qe imami nga Jashanica e Klinës, Asllan Bajraktari, të.

  Zjarri i madh në Greqi, banorët në panik
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => Ballkani [slug] => ballkani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 309 [filter] => raw [cat_ID] => 23 [category_count] => 309 [category_description] => [cat_name] => Ballkani [category_nicename] => ballkani [category_parent] => 0 ) )
 • Ballkani
 • Zjarri i madh në Greqi, banorët në panik

  Një zjarr i madh ka rënë në ishullin grek, Evia, ndersa policia dhe zjarrfikëset kanë.