4 lëvizjet e studentëve që ndryshuan botën
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • 4 lëvizjet e studentëve që ndryshuan botën

  Disa nga lëvizjet më të rëndësishme sociale në botë i detyrojnë suksesin e tyre aktivistëve.

  Alarmi! Ja çfarë po ndodh në universitete, ndërkohë që studentët protestojnë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • Alarmi! Ja çfarë po ndodh në universitete, ndërkohë që studentët protestojnë

  Prej 8 ditësh studentët e universiteteve janë ngritur në revoltë, teksa kanë pralajmëruar se protesta.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • Astrit Patozi thirrje Edi Ramës: Çlirohu nga marrëzia, tërhiqe menjëherë atë padinë e turpshme

  JEP NJË SHENJË SE DO REALISHT TË ÇLIROHESH NGA MARRËZIA! Shkruan Astrit Patozi O kryetimonieri.

  Nga mbrojtja e mjedisit varet mirëqenia njerëzore dhe cilësia e jetës
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • Nga mbrojtja e mjedisit varet mirëqenia njerëzore dhe cilësia e jetës

  Reagimet institucionale për shfrytëzimin e burimeve natyrore dhe për mbrojtjen e mjedisit nuk janë adekuate.

  Hetimet e kinezëve 1700 vjet më parë dhe kuriozitete të tjera që mund të mos i keni ditur
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • Hetimet e kinezëve 1700 vjet më parë dhe kuriozitete të tjera që mund të mos i keni ditur

  E rregulluar sipas inflacionit, paga minimale në SHBA pësoi një rënie me 20 për qind.

  "Gojëmadhja milionere"! Gazetarja kosovare shpërthen ndaj Kryemadhit dhe gjithë politikanëve shqiptarë: Ndyrësira!
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • “Gojëmadhja milionere”! Gazetarja kosovare shpërthen ndaj Kryemadhit dhe gjithë politikanëve shqiptarë: Ndyrësira!

  Klasa e vdekur në Tiranë! Shkruan Kimete Berisha Nanat tona tash me tepsija tuj avullu.

  'Shpërthen' Artan Fuga: Idiotë, pallaveshë, maskarenj, qelbësira, horra të paaftë e të korruptuar që doni të na hidhni litarin!
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • ‘Shpërthen’ Artan Fuga: Idiotë, pallaveshë, maskarenj, qelbësira, horra të paaftë e të korruptuar që doni të na hidhni litarin!

  Horra të korruptuar dhe të paaftë si pedagogë bërtasin: Studentët kanë të drejtë! A thua.

  Kush është fituesi i vetëm nga Brexit?
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • Kush është fituesi i vetëm nga Brexit?

  Megjithatë me Brexit, Britania nuk do të jetë më pjesë e plotë e sigurisë organike.

  Kush është gazetari gjerman që varrosi “Serbosllavinë”
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • Kush është gazetari gjerman që varrosi “Serbosllavinë”

  Johann Georg Reissmüller ka qenë gazetari më me ndikim në Gjermani që kundërshtoi agresionin serb.

  "Mund të kemi më shumë sukses së bashku se të ndarë"
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2458 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2458 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • “Mund të kemi më shumë sukses së bashku se të ndarë”

  Dy greko-qipriotë dhe dy turko-qipriotë, të gjithë 18 vjeç. Një ishull me një histori dramatike..

  WhatsApp Denonco tek Pamfleti