Punësimi në Shqipëri po rritet falë ''forcës së krahut'', këto janë 4 sektorët me peshën kryesore
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Punësimi në Shqipëri po rritet falë ”forcës së krahut”, këto janë 4 sektorët me peshën kryesore

  Punësimi në Shqipëri po përmirësohet, por vendet e reja të punës janë me produktivitet të.

  Shqiptarët dhe paratë që “humbasin” në banka
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Shqiptarët dhe paratë që “humbasin” në banka

  Sistemet e pagesave bankare i kushtojnë ekonomisë shqiptare rreth 250 milionë euro në vit. Ato.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Si po shuhet Shqipëria, jemi më keq se në kohën e Zogut. Grafiku nga viti 1990

  Në gjashtë muajt e parë të këtij viti, shtesa natyrore e popullsisë (diferenca mes lindjeve.

  Ikin “për lesh” edhe 180 mijë euro të tjera, paguhet avokati italian i çështjes “Bypass Vlorë-Fier”
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 31 [name] => Anti-Mafia [slug] => anti-mafia [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 31 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 139 [filter] => raw [cat_ID] => 31 [category_count] => 139 [category_description] => [cat_name] => Anti-Mafia [category_nicename] => anti-mafia [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 1879 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 1879 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) )
 • Anti-Mafia
 • Ekonomi
 • Kryesore
 • Ikin “për lesh” edhe 180 mijë euro të tjera, paguhet avokati italian i çështjes “Bypass Vlorë-Fier”

  Hajdutëritë dhe çmenduritë qeveritare, po na rrjepin lëkurën Ja vendimi qeverisë, shpallur më 13 gusht.

  Landfilli Sharrës, 95 familjeve u çohet “fermani” i sekuestros, shpronësohen 53 hektarë, me 488 lekë/m2
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 31 [name] => Anti-Mafia [slug] => anti-mafia [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 31 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 139 [filter] => raw [cat_ID] => 31 [category_count] => 139 [category_description] => [cat_name] => Anti-Mafia [category_nicename] => anti-mafia [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 1879 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 1879 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) )
 • Anti-Mafia
 • Ekonomi
 • Kryesore
 • Landfilli Sharrës, 95 familjeve u çohet “fermani” i sekuestros, shpronësohen 53 hektarë, me 488 lekë/m2

  Aksioni nis në muajin tetor, vlera 322 milionë e 585 mijë lekë të reja, do.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 31 [name] => Anti-Mafia [slug] => anti-mafia [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 31 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 139 [filter] => raw [cat_ID] => 31 [category_count] => 139 [category_description] => [cat_name] => Anti-Mafia [category_nicename] => anti-mafia [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 1879 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 1879 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) [3] => WP_Term Object ( [term_id] => 13 [name] => Lajmi i Ditës [slug] => lajmi-i-dites [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 93 [filter] => raw [cat_ID] => 13 [category_count] => 93 [category_description] => [cat_name] => Lajmi i Ditës [category_nicename] => lajmi-i-dites [category_parent] => 0 ) )
 • Anti-Mafia
 • Ekonomi
 • Kryesore
 • Lajmi i Ditës
 • Rama-Meta, po bëjnë gati Uzinën e Rubikut me 1 miliardë lekë, do prodhojnë floririn që del nga bakri, pazar me koncesionarin turk, ja dokumenti

  Minierat dhe fabrikat e bakrit shqiptar, u dhanë më 2001 nga Ilir Meta për 30.

  Sa e rrezikuar është Shqipëria nga kriza financiare turke
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Sa e rrezikuar është Shqipëria nga kriza financiare turke

  Rënia e ndjeshme e lirës dhe konflikti me Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë vendosur Turqinë në qendrën e.

  Dhjetëra milionë euro të harxhuara për kasat fiskale të cilat nuk funksionojnë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Dhjetëra milionë euro të harxhuara për kasat fiskale të cilat nuk funksionojnë, qeveria investon 1.9 miliardë lekë

  Qeveria Shqiptare ka vendosur të harxhojë mbi 1.9 miliardë lekë për të përmirësuar mënyrën e.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Dollari në nivelin më të lartë, BSH rrit euron në tendencë të kundërt me bursat

  Valutat janë forcuar gjatë ditës së sotme në tregun vendas. Ndërsa dollari ka kapur nivelin.

  Eskobari mori përsipër borxhin e jashtëm të Kolumbisë: Nëse Meta, Berisha, Basha, Rama, Bode, Ruli, Ahmetaj, Beqja e zyrtarët e tjerë, do të kthenin paratë e vjedhura borxhi i Shqipërisë zerohet
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 195 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 195 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Eskobari mori përsipër borxhin e jashtëm të Kolumbisë: Nëse Meta, Berisha, Basha, Rama, Bode, Ruli, Ahmetaj, Beqja e zyrtarët e tjerë, do të kthenin paratë e vjedhura borxhi i Shqipërisë zerohet

  Borxhi i Shqipërisë ka shënuar një rritje të paparë, në masën 73 përqind. Pavarësisht se.