Që kur njeriu krijoi familjen, kunatat nuk është se kanë histori të bukura mes tyre. Sa herë vjen një "nuse" e re në shtëpi, më të gëzuarat shfaqen në milet ato më të dëshpëruarat, kunatat që presin të renë. E kjo parodi vazhdon kudo, në biseda me miq e dashamirës, në log ku njëra kunatë për nën sy me komshinë ngërllesh kunatën tjetër. Kjo lojë vazhdon sa vazhdon, por gjithmonë me “hile”, thonë shekujt që lamë deri tashti pas. Pra, kështu janë ndarë vëllai me vëllanë e vëllai me motrën, apo nëna me djalin e djali me babain. Krejt kështu kemi edhe partitë Po, sot kështu ngjau në Partinë Demokratike. Këtë parti e pati mbajtur pa u "koritë" një burrë zakoni, një bajraktar i fortë, Sali Berisha. Përballë tij nuk nxirrnin tingull as gra as burra. "Kunatat", edhe kur e kishin fixhudin plot vrer kundër njëra-tjetrës, ishin të detyruara të qeshnin, të këndonin e kërcenin, për inat të komshisë, të partisë socialiste që si zot shtëpie kishte Edi Ramën, që i kish dalë nami që në Paris për horllekçi. Po PD-së me zot shtëpie Lulzim Bashën, tashmë i kanë dale dore jo vetëm “meshkujt” e partisë, por i janë tërbuar femrat. Ato janë bërë të dashura me komshinë e me njëra-tjetrën janë kapur për “flokësh”. Sot, në Kuvëndin e Madh të PD-së, kunata e vogël Grida Duma, ka mbrojtur “nderin” e shtëpisë dhe të zotit të shtëpisë Lulzim Basha. -Kjo shtëpi nuk “koritet” kollaj, -ka argumentuar Grida Duma. Ka nxjerrë “thonjtë” si maçok dhe u ka shkulur “flokët” kunatë Jozefina Topallit e Majlinda Bregut. Janë ish kunatat që tradhëtuan nderin e PD-së, shkuan me komshinë, me më të keqin mekatuan… Këtë hata nga kulmi i shtëpisë së PD-së e nxorri kunata e vogël. Po kush është kjo Grida? Po, sa here vete Grida tek “kroni” i partisë, komshijtë tërbohen. Vangjush Dako, për shëmbull, një burrë i forte, e sheh me zili dhe lëshon sytë përtokë. Grida është zonjë shtëpie tashmë në PD dhe “kunatat” e tjera duhet ta dëgjojnë edhe ca kohë, ndoshta deri në këtë pranverë që po vjen, se me ç’duket, në PD do prishen zakonet. Në kësi rastesh, kur PD ka probleme, PS rri gati për ti marrë fillimisht femrat. Se shiko, edhe Rudina Hajdari, një “kunatë” e “ndershme” deri tash, nuk duket se do rrijë në një “kulm” me Grida Dumën. Grida pra është “stajanica” e PD-së. Prandaj, mos i hapni sytë fare kur e shihni me disa prona të majme, me rroba firmato, me makina princeshash apo me udhëtimë luksi nëpër botë… Grida është “ndera” e PD-së, ndaj rebelohet me “kunatat” dhe nuk e kërkon fajin tek komshia që i “çnderoi” partinë duke i marrë kunatat në “gji”. Ajo, si kunata “stajanicë” sot në Kuvëndin Kombëar, i mbylli “derën” Edi Ramës, të paktën të ruajë “kunatat” e tjera.
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Blog [slug] => blog [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2492 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 2492 [category_description] => [cat_name] => Blog [category_nicename] => blog [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) )
 • Blog
 • Kryesore
 • “Sherri i kunatave”/ Grida Duma u “shkul flokët” Jozefinës e Majlindës: Mëkatuat me komshinë më të keq, Edi Ramën!

  “Kunatat”, edhe kur e kishin fixhudin plot vrer kundër njëra-tjetrës, ishin të detyruara të qeshnin,.

  Rama dhe Klosi “shtetëzojnë” pronat e mbetura në bregdet, i vënë në dizpozicion të oligarkëve klientelë. Gati hotelet me 5 yje-kazino e lojra fati
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 3 [name] => Politike [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 3 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 4992 [filter] => raw [cat_ID] => 3 [category_count] => 4992 [category_description] => [cat_name] => Politike [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Kryesore
 • Politike
 • Rama dhe Klosi “shtetëzojnë” pronat e mbetura në bregdet, i vënë në dizpozicion të oligarkëve klientelë. Gati hotelet me 5 yje-kazino e lojra fati

  Vendimi i qeverisë për kalimin e qindra e qindra hektarëve tokë në bregdetin tonë të.

  Pritet arrestimi i Dhori Kules dhe Mynyr Konit, dosja e dy 'peshkaqenëve' të korrupsionit në duart e SPAK-ut
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 2 [name] => Aktualitet [slug] => aktualitet [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 2 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 9864 [filter] => raw [cat_ID] => 2 [category_count] => 9864 [category_description] => [cat_name] => Aktualitet [category_nicename] => aktualitet [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) )
 • Aktualitet
 • Kryesore
 • Pritet arrestimi i Dhori Kules dhe Mynyr Konit, dosja e dy ‘peshkaqenëve’ të korrupsionit në duart e SPAK-ut

  Koni dhe Kule u prishën ne pazare për të ndarë paratë e universitetit, kallëzuan njëri-tjetrin.

  Spartak Ngjela 'shpërthen' ndaj politikanëve dhe i paralajmëron: Hajdutë e injorantë, nuk keni shpëtim! Do dëgjoni shumë këto ditë!
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 2 [name] => Aktualitet [slug] => aktualitet [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 2 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 9864 [filter] => raw [cat_ID] => 2 [category_count] => 9864 [category_description] => [cat_name] => Aktualitet [category_nicename] => aktualitet [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) )
 • Aktualitet
 • Kryesore
 • Spartak Ngjela ‘shpërthen’ ndaj politikanëve dhe i paralajmëron: Hajdutë e injorantë, nuk keni shpëtim! Do dëgjoni shumë këto ditë!

  Avokati Spartak Ngjela ka shpërthyer me akuza ndaj politikanëve shqiptarë, duke i cilësuar të gjithë.

  Aktorllëku, horrllëku dje Ilir Meta
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 6 [name] => Karikatura [slug] => karikatura [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 6 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 22 [filter] => raw [cat_ID] => 6 [category_count] => 22 [category_description] => [cat_name] => Karikatura [category_nicename] => karikatura [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) )
 • Karikatura
 • Kryesore
 • Aktorllëku, horrllëku dhe Ilir Meta

   Ilir Metaj e ka quajtur “suprizë”, mbasi sipas tij, nuk e dinte që ishte listuar.

  TURPI/ Qeveria paguan 100 milionë lekë fond të emergjencave, për të zvogëluar protestën me “Dron”
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 3 [name] => Politike [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 3 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 4992 [filter] => raw [cat_ID] => 3 [category_count] => 4992 [category_description] => [cat_name] => Politike [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Kryesore
 • Politike
 • TURPI/ Qeveria paguan 100 milionë lekë fond të emergjencave, për të zvogëluar protestën me “Dron”

  Skandal tjetër i kryeminstrit të fasadave, me skenar të qëllimshëm, për filmime me video e.

  Shënim/ Politika shqiptare, “det me notarë” krimi e korrupsioni, Venecia i “mbyt” të gjithë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 870 [name] => Opinion [slug] => opinion [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 870 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 61 [filter] => raw [cat_ID] => 870 [category_count] => 61 [category_description] => [cat_name] => Opinion [category_nicename] => opinion [category_parent] => 0 ) )
 • Kryesore
 • Opinion
 • Shënim/ Politika shqiptare, “det me notarë” krimi e korrupsioni, Venecia i “mbyt” të gjithë

  Nëse ligji hartohet e miratohet, sipas rekomandimeve dhe përvojave të SHBA BE, apo vendeve të.

  Marrëzi dhe çmenduri! Ramën e lë mendja, jep mesazhin që s'do guxonte asnjë kryeministër! (Video)
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 3 [name] => Politike [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 3 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 4992 [filter] => raw [cat_ID] => 3 [category_count] => 4992 [category_description] => [cat_name] => Politike [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Kryesore
 • Politike
 • Marrëzi dhe çmenduri! Ramën e lë mendja, jep mesazhin që s’do guxonte asnjë kryeministër (Video)

  Nëse deri më tani është cilësuar nga shqiptarët dhe ndërkombëtarët si kryeministri që kriminalizoi Shqipërinë.

  Farsa/ Nga 352 kandidatët e Këshillit Kombëtar të PD, 298 janë lista e kongresit të 30 shtatorit 1999, lexoni listën
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 3 [name] => Politike [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 3 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 4992 [filter] => raw [cat_ID] => 3 [category_count] => 4992 [category_description] => [cat_name] => Politike [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Kryesore
 • Politike
 • Farsa/ Nga 352 kandidatët e Këshillit Kombëtar të PD, 298 janë lista e kongresit të 30 shtatorit 1999, lexoni listën

  Partia Demokratike, duhet quajtur Parti Demo-karrige”, mbasi edhe emrat e këtij forumi të lartë që.

  Ekskluzive / Nis rrethimi i madh, amerikanët hapin dosjet e pasurisë së Monikës, Metës, Shkëlzen Berishës dhe ministrave të Ramës
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 31 [name] => Anti-Mafia [slug] => anti-mafia [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 31 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 444 [filter] => raw [cat_ID] => 31 [category_count] => 444 [category_description] => [cat_name] => Anti-Mafia [category_nicename] => anti-mafia [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 3636 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 3636 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 13 [name] => Lajmi i Ditës [slug] => lajmi-i-dites [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 240 [filter] => raw [cat_ID] => 13 [category_count] => 240 [category_description] => [cat_name] => Lajmi i Ditës [category_nicename] => lajmi-i-dites [category_parent] => 0 ) [3] => WP_Term Object ( [term_id] => 19091 [name] => Titra [slug] => titra [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19091 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 196 [filter] => raw [cat_ID] => 19091 [category_count] => 196 [category_description] => [cat_name] => Titra [category_nicename] => titra [category_parent] => 0 ) )
 • Anti-Mafia
 • Kryesore
 • Lajmi i Ditës
 • Titra
 • Ekskluzive / Nis rrethimi i madh, amerikanët hapin dosjet e pasurisë së Monikës, Metës, Shkëlzen Berishës dhe ministrave të Ramës

  Dridhet kasta sunduese, USAID kontrollon dhe hedh në sistem të ri të gjitha pasuritë e.

  WhatsApp Denonco tek Pamfleti