Dalic në ekstazë: Finalja? Duhet kthyer koka nga Zoti!

Pak futboll shqiptar në suksesin e Kroacisë, tekniku Dalic e nisi nga zero dhe i panjohur me Dinamon e Shqipërisë 10 vjet më parë

Trajneri i Kroacisë, Daliç, po bën mjaft mirë me ekipin e tij në këtë botëror. Ai arriti finalen e Rusisë, pasi fitoi 2-1 me Anglinë. Numri një i stolit foli pas fitores me “luanët”. 

“Përgëzoj djemtë dhe them ‘nuk janë normalë’. Nuk jam unë ai që ka merita në këtë grup, janë këta djem, që kanë vrapuar e luftuar

“Faleminderit, faleminderit te gjithëve, në Kroaci, Bosnje-Hercegovinë e kudo në botë.

“Nuk duam të ndalemi, kur erdhëm në Moskë thamë që do qëndrojmë aty deri në fund. Tani duam trofeun, nëse do edhe Zoti, do ta fitojmë”,- u shpreh Dalic.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35

more recommended stories

WhatsApp Denonco tek Pamfleti