Categories: Sport

Duka “diplomatik”, presidenti lë me dyshime të ardhmen e trajnerit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka folur pas ndeshjes me Uellsin. “Pjesa e parë nuk ishte shumë e mirë, por pas asaj humbje duhet të bënim diçka”, u shpreh Duka fillimisht.

I pyetur në lidhje me Panuçin, kreu i Federatës ka shtuar: “Para ndeshjes jam munduar ta mbështes atë dhe ekipin. Duhej paraqitje dhe rezultat pozitiv. I shërben atmosferës”.

Sa i takon rëndësisë së fitores, Duka në fund shtoi: “Ndikon në moralin e djemve, u kthen besimin atyre dhe të gjithëve. Kjo fitore nuk mund të themi se e ben ekipin më të mirë. Duhet më shumë besim, jepini më shumë besim. Me më pak mungesa dhe më tepër impenjim mund të bëjmë më mirë”.Loading...
Loading...
Loading...

Share
Sporti

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

27 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

40 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

45 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

1 hour ago