‘Eko e së ardhmes’! Po çmendet rrjeti, i bëri foto vajzës por u tmerrua kur pa kush qëndronte pas saj

'Eko e së ardhmes'! Po çmendet rrjeti, i bëri foto vajzës por u tmerrua kur pa kush qëndronte pas saj

Një nënë e dy vajzave është shokuar pasi zbuloi diçka të pazakontë në fotografinë që kishte nxjerrë vajzën e saj 5-vjeçare. Gruaja këtë foto e kishte postuar para 10 vitesh dhe pasi “Facebook” e rishfaqi si kujtim ajo në një cep të fotos vuri re imazhin e vajzës së dytë Laura që në atë kohë nuk kishte lindur akoma.

E shokuar nga zbulimi i saj, Laura i tregoi familjes ‘pamjen e pashpjegueshme’, pasi ajo ishte e sigurt që askush tjetër nuk kishte qenë aty kur u bë fotografua. Laura thotë se kjo foto është si ‘eko nga e ardhmja’ e vajzës së saj  Sophie.

Laura, nga Scarborough në North Yorkshire, tha: ‘Vajza duket sikur Sophie. Ajo ka një shikim të saj. Është shumë e çuditshme. Kur e pashë foton sytë e mi shkuan drejt tek ajo dhe mendova se çfarë po bën Sophie atje?”Por pastaj kujtova se Sophie nuk kishte lindur kur u bë fotografia. Ndoshta është një eko e së ardhmes apo diçka e tillë”. Fotoja tregon Ajshan 5-vjeçare duke pozuar me një fustan blu në shtëpinë e tyre të vjetër nga e cila ata u larguan nga fundi i atij viti.

“Më vjen mirë që nuk jetoj më në atë shtëpi. Gjëja e çuditshme në lidhje me këtë është se unë e kam postuar foton në Facebook, por kurrë nuk kam vënë re fytyrën prapa”, u shpreh Laura për foton që sot ka pushtuar rrjetin dhe mediat e huaja.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti