Ekonomi19 Prill 2024, 07:45

Këmbimi valutor 19 Prill 2024/ Rritet euro, zbuloni me sa shiten dhe blihen monedhat e tjera

Shkruar nga Pamfleti
Këmbimi valutor 19 Prill 2024/ Rritet euro, zbuloni me sa shiten dhe blihen
Kursi i këmbimit, 19 Prill 2024

Dollari amerikan ka pësuar një rënie të lehtë këtë të premte më 19 prill, ai blihet sot me 94.4 lekë dhe është shitet me 95.5 lekë sipas kursit të këmbimit valutor.

Sakaq monedha evropiane euro vijon të qëndrojë në nivele të ulëta, ajo në tregun valutor blihet me 100.8 lekë dhe shitet me 101.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.5 lekë dhe shitet me 118.5 lekë.

Franga Zvicerane në tregun valutor blihet këtë të premte me 103.4 lekë dhe shitet me 104.5 lekë.

kursi i këmbimit