Ekonomi20 Maj 2024, 07:45

Këmbimi valutor 20 maj 2024/ Bie dollari, çfarë po ndodh me euron dhe monedhat e tjera?

Shkruar nga Pamfleti

Këmbimi valutor 20 maj 2024/ Bie dollari, çfarë po ndodh me

Dollari amerikan ka pësuar një rënie të lehtë ditën e sotme dhe blihet me 92.1 lekë e shitet me 93.0 lekë sipas kursit të këmbimit valutor.

Monedha evropiane euro, blihet sot me 100.0 lekë dhe shitet me 100.7 lekë.

Paundi britanik blihet sot me 116.3 lekë dhe shitet me 117.3 lekë.

Franga Zvicerane ka pësuar një rënie të vogël në tregun valutor, ajo blihet këtë të hënë me 100.8 lekë dhe shitet me 102.0 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Këmbimi valutor 20 maj 2024/ Bie dollari, çfarë po ndodh me