Ekonomi21 Maj 2024, 07:52

Këmbimi valutor 21 maj 2024/ “Ngec” euro, me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Shkruar nga Pamfleti

Këmbimi valutor 21 maj 2024/ “Ngec” euro, me sa blihen dhe

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 92.9 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.7 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.6 lekë dhe do shitet me 117.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Këmbimi valutor 21 maj 2024/ “Ngec” euro, me sa blihen dhe

kembimi valutor 21 maj 2024 euro monedha