Ekonomi18 Maj 2024, 07:32

Kursi i këmbimit, ja me sa blihen e shiten dollari dhe euro sot

Shkruar nga Pamfleti

Kursi i këmbimit, ja me sa blihen e shiten dollari dhe euro sot
Sot, më 18 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92 lekë dhe shitet me 93 lekë.

Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 101 lekë, ndërsa në shitje me 102 lekë.

Paundi britanik blihet me 116.2 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.5 lekë, ndërsa në shitje me 69 lekë.

Më poshtë, janë të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja

Kursi i këmbimit, ja me sa blihen e shiten dollari dhe euro sot

euro kembimi dollari