Emrat/ Kush janë viktimat në Resulaj, mes tyre një 6-vjeçar

Emrat/ Kush janë viktimat në Resulaj, mes tyre një 6-vjeçar

Zbardhen emrat e viktimave që mbetën të vrarë me armë zjarri sot në Resulaj. Janë zbardhur  identitetet e 7 prej emrave të viktimave, ndërkohë ende nuk është arritur të mësohet emri i personit të tetë.

Bëhet fjalë për shtetasit; Demir Zykaj, Hazem Zykaj, Afërdita Zykaj, Besim Zykaj, Sara Zykaj, Vasilika Zykaj (17 vjec) dhe Ledion Zykaj (i mitur, 6 vjec), Perri  Zykaj.

Gazetari Mehmeti raporton live nga vendi i ngjarjes se autori Ridvan Zykaj ka qëlluar me breshëri automatiku, ndërsa ka përdorur thuajse 2 karikatorë, duke vrarë në pak minuta 8 persona.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti