Kosova28 Nëntor 2022, 11:44

· Prishtine

Shkruar nga Pamfleti
· Prishtine

Flamuri kuq e zi po valëvitet sot edhe në Preshevë.

Kryetari i kësaj komune të populluar me shqiptarë në territorin e Serbisë, Shqiptim Arifi, ka vendosur flamurin në objektin e komunës që e përfaqëson.

Në një fotografi të postuar në rrjetet sociale, Arifi është shprehur krenar në Ditën e Flamurit, të cilin e vlerësoi si më të bukurin në botë.

“Plot krenari e nder, festojmë për ty Shqipëri! Sot, në Preshevë valon flamuri më i bukur në botë. Gëzuar 110 vjet Pavarësi”, ka shkruar Arifi.

Të hënën po kremtohet Festa e Flamurit dhe 110 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

Për këtë festë, krerët shtetërorë të Kosovës dhe Shqipërisë janë bërë bashkë për herë të parë.

Prishtine flamuri kuq e zi Preshevë Shqiprim Arifi

Kosova