Foto/ Njihuni me “Mickey Mouse”, qenushin me veshët e çuditshëm që është shndërruar në yllin e Instagramit

Foto/ Njihuni me "Mickey Mouse", qenushin me veshët e çuditshëm që është shndërruar në yllin e Instagramit

Ky qenush ‘ka pushtuar’ internetin falë veshëve të tij të mëdha, ku mijëra fansa e kanë krahasuar me Mickey Mouse.

Goma, qe i përket familjes Maltese dhe Papillon, tashmë ka grumbulluar rreth 75.000 ndjekës në llogarinë e Instagram-it, falë pamjes së tij karakteristike.

Qeni katërvjeçar ka tërhequr vëmendjen e Vogue, duke u paraqitur në faqen e zyrtare të modës Koreane në Instagram para se të bëhej viral në Amerikë dhe duke fituar emrin “qeni Mickey Mouse”.

Pronarët krenarë të Goma hapën faqen në prill të vitit 2016, kur ai ishte vetëm dy vjeç, dhe që nga ajo kohë kanë argëtuar fansat me foto të ndryshme çdo ditë, duke e veshur atë në një sërë veshjesh të bukura.

Shkoni poshtë për të parë qenin që tashmë ka shkrirë zemrat e mijëra njerëzve…/PamfletiMAGAZINE

Goma, a Maltese and Papillon pedigree crossbreed has taken the internet by storm due its odd ears, which have earned him comparisons to Mickey MouseThe crossbreed from Tokyo, Japan, has already gathered 75,000 followers on his Instagram thanks to his quirky looksHis owners dress him in an array of cute outfits although he looked less than impressed in these bunny earsHis ears mean he's been nicknamed the 'Mickey Mouse Dog' by many of his fansAnother snap sees him rocking a cute miniature baseball cap letting his signature ears looseThe fluffy companion is sometime treated to colourful bandannas for his photosHis proud owners started the page in April 2016 when he was just two years old, and have since treated fans to fun snaps of the furball every few daysThe pooch's adventures are often shared on Instagram, with ears giving him a permanently quizzical lookThe four-year-old pooch has even caught the eye of Vogue, appearing on their Korean Instagram page before going viral in America and earning itself the name 'Mickey Mouse dog'

Loading...

Loading...
WhatsApp Denonco tek Pamfleti