Categories: Sport

Fotolajm: Çmenduri në Manchester, stoli i Mourinhos vlen më shumë se formacioni

Manchesteri United barazoi 2-2 me Arsenalin, por ajo që ra shumë në sy ishte fakti që vlera e stolit të “djajave” ishte më e madhe se e formacionit në fushën e lojës. Hendeku i vlerës është 36 milionë sterlina në favor të stolit.

Në total formacioni i hedhur në fushë nga Murinjo kushton 208.6 milionë sterlina, ndërsa stoli kapte vlerën e 244.6 milionë sterlina. Në stol kishim lojtarë si Pol Pogba, Romelo Lukaku apo Juan Mata. Një “luks” i vërtetë për Junajtid, por që nuk po e ndihmon për të pasur rezultate pozitive këtë sezon.Loading...
Loading...
Loading...

Share
Sporti

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

28 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

42 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

47 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

2 hours ago