Fshati digjet, Likja krihet…!

 Fshati digjet, Likja krihet…!

 Hall i madh e ka zënë Presidentin tonë, Ilir Meta.

Ndërkohë që qeverisë po i tronditen themelet me lajme krimi, droge, përgjimesh dhe pasigurish që reflektohen në çdo qelizë të shoqërisë, Presidenti mundohet të japë imazhin e njeriut që ndjek i qetë punën e vet.

Në fakt reforma në drejtësi ka nisur të fryjë me erëra të forta dhe çifti Meta-Kryemadhi janë në sy të këtij cikloni.

Si dy njerëz të sprovuar në botën e krimit, ata kanë nisur të marrin masat – sipas tyre – për t’i shpëtuar ditës së gjykimit të madh edhe pse gjasat janë të pakëta për të mos thënë që nuk ekzistojnë fare.

Por çfarë bën Likja për t’i hedhur sy publikut, atij pak publiku që e ndjek?

Kalon ditën në Cërrik gjoja për të përkujtuar 75 vjetorin e Batalionit partizan të Dumresë kur në fakt qëllimi është që, përveçse të rrijë sa më larg tallazeve të Tiranës, po mundi edhe të kapë ndonjë kockë për tu lëpirë.

“Rastësisht” na kanë qëlluar  në Cërrik dje edhe vajzat që sivjet konkurojnë për Miss Shqipëria.

Dhe çfarë bën Presidenti?

 Natyrisht i lë të gjitha punët, harron hallin e vet, fatin që e ka të varur në fije të perit, përshtjellimet e aktualitetit dhe fillon e lëngëzon.

S’ka faj xhanëm se, dihet që femrat janë pika e dobët e Presidentit të Shqipërisë.

E siç ia do puna një burri xhentil, Likja pasi ka kënaqur sytë (se më shumë nuk ia mban), ka begenisur vajzat e reja, u është avitur sa ka mundur duke shtyrë kështu disa orë siç ia do zemra. Se, vesi del me shpirtin, thonë.

Kështu që edhe Likja nuk bën dot ndryshe: ndërkohë që fshati digjet k*** do të krihet, anipse kësaj here zjarri duket të jetë bubulak e do të marrë edhe k*** me vete./Pamfleti.com

Loading...

Loading...
WhatsApp Denonco tek Pamfleti