Categories: Kronike

Gjykata le në burg Çlirim Shahollin, asnjë familjar në sallën e gjyqit

Ka përfunduar seanca kundër, Çlirim Shahollit, i cili akuzohet se ka vrarë gruan e tij, Ardiana Shahollin. Viktima ishte nënë e gjashtë fëmijëve.

Gjykata duke vlerësaur provat ka vendosur që Shaholli deri në përfundim të hetimeve të qëndrojë nën masën e sigurisë “arrest me burg”.

Me vlerësimin e provave të paraqitura Gjykata e Durrësit vendosi të lejë në masën e sigurisë “arrest me burg” Shahollin deri në përfundim të hetimeve.

Çlirimi, më parë ka thënë se nuk ka pasur si qëllim të vrasë bashkëshorten.
“Gjithçka ishte momentale dhe aksidentale. Jam penduar për veprimin tim. U kërkoj falje fëmijëve dhe gjithë familjarëve të mi për këtë gabim fatal që unë bëra. Nuk di çfarë te them, të vendos drejtësia. Më vjen shume keq që lash fëmijët jetim mes katër rrugëve”, ka qenë kjo deklarata e Çlirim Shahollit para togave të zeza.

Ndërkohë që asnjë nga familjarët e tij nuk e ka shoqëruar në sallën e gjyqit.Loading...
Loading...
Loading...

Share
anisa

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

28 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

42 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

47 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

2 hours ago