Categories: Sport

Gjysmëfinale flake për Kosovën, derbi ballkanas do të ndezë atmosferën

Kosova do të kërkojë që të marrë biletën e Ligës D që të “fluturojë” në Euro2020. Shanset janë reale, duke marrë në konsideratë dhe paraqitjet që skuadra e Shaland ka bërë gjatë kësaj periudhe. Sipas rregullores së paraqitur nga UEFA është përcaktuar dhe kundërshtari i Kosovës në gjysmëfinale.

Do të jetë Maqedonia kundërshtari i “dardanëve” në gjysmëfinale, ndoshta skuadra më e vështirë në Ligën D, por jo i pakalueshëm. Ndeshja do të luhet në marsin e ardhshëm saktësisht në datat 26-28 mars në Maqedoni.

Një mundësi e madhe, pasi Kosova mund të shfrytëzojë rrugën e shkurtër për të marrë pjesë për të parën herë në një kompeticion kaq madhor. Do të jetë një derbi ballkanas, pasi dihet që edhe në skuadrën e Maqedonisë ka jo pak shqiptarë.Loading...
Loading...
Loading...

Share
Sporti

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

28 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

41 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

46 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

1 hour ago