Categories: Sport

Ismajli flet hapur: S’jam penduar që zgjodha Shqipërinë!

Ardian Ismajli luajti ndeshjen e parë si kuqezi, por për fatin e tij të keq skuadra pësoi një humbje turpëruese. Pas ndeshjes mbrojtësi foli për “Supersport” duke theksuar se ai sheh para dhe nuk është penuar që la Kosovën për kuqezinjtë.

Si u ndjeve në këtë ndeshje?

Unë falënderoj presidentin Duka dhe trajnerin Panuçi për të përfaqësuar shqiptarët kudo që janë. Jam i lumtur për debutimin, por jo për rezultatin. U futa kur ishim me 10 lojtarë dhe më pas pësuam sërish, dhe shpresat tona u minimizuan. U bë e vështirë me 10 lojtarë. Kishim hapësira në mesfushë.

Pendohesh që le Kosovën?

Nuk pendohem dhe nuk jam penduar për vendimet e mia. Kam dashur gjithnjë që të luaj për Shqipërinë. I uroj sukses dhe uroj të kualifikohen. Jam pjesë e Shqipërisë dhe duhet të korrigjojmë gabime e të shohim para. Duhet të lëmë pas krahëve atë që ka ndodhur.Loading...
Loading...
Loading...

Share
Sporti

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

27 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

40 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

45 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

1 hour ago