Jorgji e pranon hapur: Nuk ka gjyqtar pa gabime!

gjyqtari Enea Jorgji ka dhënë një intervistë për karrierën e tij në TV Klan. Ai ka ngjitur hapat në karrierë, pasi ka filluar të drejtojë në fazën në grupe të Ligës së Europës dhe ka filluar të gjykojë edhe në Ligën e Kombeve.

“Me sa mbaj mend ndeshja e parë ka qenë Delvina me Memaliajn. As nuk e kisha idenë se si veprohej, por me ato indicie që më dhanë para ndeshjes u mundova të bëj detyrën time”.

I pyetur për ndeshjen më të tensionuar që ka përjetuar, Jorgji nuk ka dyshime. “Në Poloni ku luhej Arka Gdynia – Midtjilland, një stadium i tejmbushur.Gjyqtari duhet të gabojë sa më pak sepse në fushën tonë nuk ka asnjë herë ndeshje pa gabime”, tha ai.Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35

more recommended stories

WhatsApp Denonco tek Pamfleti