”Këto janë pasojat e 97-s, me armët e tua po vriten shqiptarët”, komentuesit masakrojnë Berishën pas masakrës së Vlorës

''Këto janë pasojat e 97-s, me armët e tua po vriten shqiptarët'', komentuesit masakrojnë Berishën pas masakrës së Vlorës

Deputeti demokrat Sali Berisha ka reaguar mbi ngjarjen tragjike në Vlorë ku 24-vjeçari Ritvan Zykaj ekzekutoi 8 persona në fshatin Resulaj.Teksa shpreh ngushëllime dhe përshkruan ngjarjen, Berisha ka hasur në komente mjaft të forta nga qytetarët.

Ata i kanë kujtuar ish-kryeministrit vendimin për hapjen e depove të armëve të cilat kanë shkaktuar mjaft tragjedi në vend.

 

 

 

error: Ndalohet ribotimi i artikullit! E drejta e autorit pamfleti.net.