Kreu masakrën në Selenicë, Ritvan Zykaj arrestohet pak metra nga vendi ku kreu krimin

Kreu masakrën në Selenicë, Ritvan Zykaj arrestohet pak metra nga vendi ku kreu krimin
Është arrestuar mëngjesin e sotëm Ridvan Zykaj, 24 vjeçari i cili vrau 8 persona të fisit të tij në fshatin Resulaj të Vlorës. Autori është kapur mëngjesin e sotëm afër banesës ku kreu krimin. Operacioni u drejtua nga nga drejtori i policisë Ardi Veliu.
 
Gjithçka ndodhi pasditen e së premtes në Resulaj të Selenicës së Vlorës, ku pas një grindjeje me të afërm të fisit për çështje pronash, 24-vjeçari vendosi të rrëmbente kallashnikovin e ta zbraste pa dallim ndaj xhaxhait të të atit dhe nuses, kushërinjve të parë të të atit dhe bashkëshorteve respektive, si dhe dy fëmijëve të njërit prej çifteve.
Loading...

Loading...
WhatsApp Denonco tek Pamfleti