Krimi prek majat, RENEA e FNSH blindojnë Vlorën e bandave mafioze, vrasësit tregojnë forcën me plumba

Forcat RENEA dhe të FNSH kanë zbarkuar mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës, për të goditur kriminelët. Vlora është një ndër qytetet më të rrezikshëm, që komandohet nga bandat kriminale.

Aksioni i RENEA-s, ashtu si në vendet e tjera nga Elbasani, Shkodra e Kruja, ka rezultuar një flluskë sapuni edhe në Vlorë.

Policia është mjaftuar me një të shoqëruar, i cili me shumë gjasa do të lihet i lirë shumë shpejt. I shoqëruari dyshohet se përdorte armë dhe drogë, ndërsa policia nuk prek kokat e krimit, edhe pse në Vlorë kanë ndodhur mjaft vrasje mafioze.

Ndërkohë, RENEA duekt se do të largohet kokëulur nga qyteti bregdetar, pasi kriminelët kanë ngritur dorë ndaj uniformave blu. Në Divjakë, RENEA u përball me plumba ‘shotgun-i’, teksa ishte vënë në kërkim të dy vrasësve.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti