Kroacia në finale, reagon presidentja seksi e ballkanasve

Kroacia arriti finalen, pasi fitoi me rezultatin 2-1 kundër Anglisë. Ballkanasit heshtin botën dhe do të diskutojnë trofeun e botërorit kundër Francës, një takim që do të ketë shumë emocione. Nga krahu tjetër, për këtë sukses ka reaguar dhe presidentja Kolinda Grabar-Kitarovic. Ajo ka lënë një status: “Populli im është e mundur! Bravo të zjarrtit! Bravo të gjithë tifozëve! Kroacia në finale”,- shkruan ajo.