Kronike24 Maj 2024, 11:22

Ekzekutuan 25-vjeçarin në Athinë, Gjykata e Korçës fundos dy autorët

Shkruar nga Pamfleti

Ekzekutuan 25-vjeçarin në Athinë, Gjykata e Korçës

Gjykata e Korçës ka lënë në arrest me burg Armando Tarushllari, Gëzim Latja të cilët dyshohet se kanë vrarë Arjan Xhambazi në vitin 2008 në Athinë.

Në vitin 2008 gjatë një konflikti për motive të dobëta, mbeti i vrarë shtetasi Xhambazi , 25 vjeç, dhe u plagos një tjetër.

Gëzim Latja 41 vjeç nga Elbasani dhe Armando Tarushllari 52-vjeç nga Tirana akuzohen për veprën penale “Vrasje me dashje kryer në bashkëpunim”.