Kronike23 Maj 2024, 12:57

I moshuari akuzohet se ngacmonte të miturën, zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë në Devoll; i çonte sms te telefoni i gjyshit

Shkruar nga Pamfleti

I moshuari akuzohet se ngacmonte të miturën, zbardhen detaje nga

Zbardhen detaje nga ngjarja në Devoll, ku një 64-vjeçar akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një 13-vjecare. Sipas burimeve zyrtare nga policia, 64-vjeçari akuzohet se ka kaluar edhe në kontakt fizik, bazuar në disa shenja që vajza ka në trup.

Do jenë veprimet e tjera dhe kontrolli mjekësor që do t’i bëhet vajzës për të kuptuar nëse kemi të bëjmë me një vepër më të rëndë penale. Gjithashtu policia sqaron se 64-vjeçari i ka çuar mesazhe në telefonin e gjyshit 13-vjeçares.

Nuk dihet sa kohë ka që 64-vjeçari ngacmon 13-vjeçaren, por denoncimi ka ardhur vetëm ditën e djeshme nga e mitura, e cila ishte në polici në prani të prindërve të saj dhe një psikologeje. Ndërkohë, i moshuari njihet në zonë si njeri problematik.