Kronike19 Prill 2024, 16:26

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Morinë 36 vjeçari turk

Shkruar nga Pamfleti

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në

Një 36 vjeçar turk është arrestuar në pikën kufitare të Morinës pasi rezultoi se ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Policia thotë se Koray Aniç u ndalua në hyrje të Shqipërisë pasi ishte në kërkim nga shteti turk për krime kundër personit dhe armëmbajtje pa leje.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Stambollit e ka dënuar me 4 vjet, 6 muaj e 5 ditë burgim, për rrëmbim, kanosje dhe armëmbajtje pa leje.

Vijojnë procedurat për ekstradimin e 36-vjeçarit në Turqi.