Kronike16 Qershor 2024, 13:35

Qarkullonte me armë dhe municion luftarak, arrestohet 45-vjeçari i rrezikshëm në Vlorë

Shkruar nga Pamfleti

Qarkullonte me armë dhe municion luftarak, arrestohet 45-vjeçari i

Një 45-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia pasi qarkullonte me automjet, i armatosur me armë zjarri.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, policia gjeti dhe sekuestroi 1 armë zjarri pistoletë, me krehër dhe municion luftarak. 45-vjeçari kishte me vete edhe një shumë të konsiderueshme parash.

“Finalizohet nga Forca e Posaçme Shqiponja në DVP Vlorë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Vlorë, operacioni policor i koduar "Strike 15".

Policia sekuestroi 1 armë zjarri pistoletë, me krehër dhe municion luftarak.

Shërbimet e Policisë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar edhe në informacionet e siguruara në rrugë operative se një shtetas lëvizte i armatosur, në rrugën Sazani, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Strike 15", në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

- A. H., 45 vjeç, banues në Vlorë.

Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin tip "Benz", me të cilin lëvizte 45-vjeçari, dhe kanë ushtruar kontroll, gjatë të cilit, në pjesën e poshtme të sediljes së shoferit, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë me krehër dhe municion luftarak si dhe një shumë parash.

Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarive kriminale të këtij shtetasi”, njoftoi policia.