Kronike20 Qershor 2024, 13:15

Skenar filmash në Korçë! 18-vjeçari përplaset me “Range Rover” dhe rrëmbehet nga 5 persona; kapet një nga autorët

Shkruar nga Pamfleti
Skenar filmash në Korçë! 18-vjeçari përplaset me
Foto ilustruese

Policia e Korçës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur një ditë më parë, ku një i ri u dhunua nga disa persona.

Blutë kanë ndalur 18-vjeçarin e plagosur, i cili së bashku me një 40-vjeçar kanë goditur dhe kanë rrëmbyer një nga personat që dhunuan të riun.

'Në vijim të informacionit paraprak të dhënë ditën e djeshme, në lidhje me një konflikt midis disa shtetasve, të ndodhur në lagjen nr. 17, Korçë, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë, në drejtimin e Prokurorisë, vijuan veprimet hetimore për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes.

Në vijim të veprimeve hetimore u ndaluan shtetasit: Mateo Jahollari 18 vjeç (i dëmtuari nga konflikti i djeshëm) dhe Albano Berberi 40 vjeç, banues në Korçë.

Nga veprimet e thelluara hetimore dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, disa ditë më parë, dyshohet se kanë goditur fizikisht njërin nga shtetasit e shpallur në kërkim në lidhje me ngjarjen e djeshme, konkretisht A. D., 27 vjeç, banues në Korçë dhe dyshohet se i kanë hequr lirinë një shtetasi tjetër, ku për arsye hetimore, nuk mund të jepen të dhëna të tjera.

Vijon puna intensive për kapjen e shtetasve S. S., 33 vjeç, S. S., 25 vjeç, Dh. D., 38 vjeç, A. D., 27 vjeç dhe M. B., 39 vjeç, banues në Korçë, të shpallur në kërkim në lidhje me këtë ngjarje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.', njofton policia.