Kronike26 Shkurt 2024, 12:28

Vrasja e babait, zbardhet dëshmia e Amarildo Metës: Kur erdha në shtëpi më tregoi nëna për krimin

Shkruar nga Pamfleti

Vrasja e babait, zbardhet dëshmia e Amarildo Metës: Kur erdha në

Është zbardhur dëshmia e Amarildo Meta, djali i Pëllumb Metës, i cili ishte i pari nga fëmijët e viktimës që foli para togave të zeza.

I riu tregoi në sallën e gjyqit se kishte shkuar në banesë më 10 shkurt në orën 18:30, ku kishte gjetur nënën e shqetësuar e cila i kishte treguar për ngjarjen.

“Erdha në shtëpi në 18 e 30 minuta gjeta mamanë të shqetësuar dhe më tha; se kishin vrarë babai. Sapo kisha ardhur nga puna. Më pas nisëm që të fshihnim gjurmët. I kërkova shokëve një makinë që të bënim lëvizjet tona.”, tha Amarildo.

 

vrasja e babait