Kukësi thellon krizën e Skënderbeut, Teqja bën “heroin” për verilindorët

Kukësi fiton një ndeshje force kundër Skënderbeut me rezultatin 1-0. Ekipi verilindor i falet golit të brazilianit Uilliam Cordeiro.

Pjesa e parë u mbyll në barazimin 0-0 me dy skuadra që u munduan të mbroheshin më shumë se sa të pësonin. Nga krahu tjetër, takimi u vendos nga gabimi i portierit Aldo Teqja.

Aliti kthehen topin mbrapa, portieri gabon duke e larguat keq. Ethemi i rrëmben topin dhe oret ndërhyrjen e gabur të “gardianit të portës”, që nuk vonon. Gjyqtari Xhaja akordon penalltinë vendimtare që kthehet në gol nga braziliani. Verilindorët vazhdojnë rrugën e tyre pozitive, ndërsa Skënderbeu futet në mini-krizë, pasi ka 3 ndeshje pa fitore.Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti