Categories: Kronike

“Kurrë, as per një milion vjet nuk menduam se do të përjetonim një dhimbje si kjo”. Mbytet në pishinë vajza 19 muajsh e skiatorit të famshëm!

Tragjedi e madhe ne familjen e skiatorit olimpik amerikan, te njohurit Bode Miller. Vajza e tij vetem 19-muajshe ka gjetur vdekjen pasi ra ne nje pishine.

Emmy Miller u gjet pa jete ne shtëpinë e një fqinji te familjes në Orange County, ne Californine Jugore, dhe edhe pse u dergua me urgjence ne spital, mjeket nuk munden te benin dot asgje.

Në një deklaratë të postuar në Instagram, Miller tha se ai dhe familja e tij ishin “përtej shkatërrimit”.

Miller është skiatori më i suksesshëm në historinë e SHBA, me gjashtë medalje olimpike duke përfshirë ate te arten në Lojrat e vitit 2010.

Ai dhe gruaja kane qene ne nje feste kur ndodhi ngjarja. Vajza e tyre u largua nga banesa dhe perfundoi brenda pishines.

“Kurrë, as per një milion vjet nuk menduam se do të përjetonim një dhimbje si kjo. Dashuria e saj, drita e saj, shpirti i saj kurrë nuk do të harrohet”, shkroi Miller.Loading...
Loading...
Loading...

abel

Share
Published by
abel

Recent Posts

“Si cjapi te kasapi”/ Mirë protesta, por cili është fundi?

PD dhe LSI, nëse do ti kishin të vërteta përbetimet e tyre, nuk do ta kërkonin zgjidhjen sharje dhe bërtitje…

29 mins ago

S’duron më, largohet portieri i Real Madridit

Kiko Casilla largohet nga Real Madridi tri vite e gjysmë pas kthimit të tij, me destinacion Anglinë. Portieri spanjoll bashkohet…

42 mins ago

“Përgjegjës i një serie përplasjesh, gjurmët e tij të gjakut mund të shtrihen deri në Berlin”, si përfundoi Klement Balili në emrin më të lakuar

Si përfundoi emri i Klement Balilit nga një person i panjohur në emrin më të lakuar? Në prill të 2016,…

47 mins ago

“Çfarë gabimesh ke bërë?” Përgjigjet Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim këtë të enjte me homologun hollandez Stef…

1 hour ago

Skënderbeu bën afrimin e dytë, Shehi i habit të gjithë

Skënderbeu ka bërë afrimin e dytë në merkaton e janarit. Trajneri Orges Shehi ka afruar nga ekipi i të rinjve…

1 hour ago

“Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e ‘Kristaqë'”

Shkrimtari Kim Mehmeti është një zë  i fuqishëm  kritik në arenën rajonale shqiptare. Së fundmi ai nuk kalon ps komentuar…

2 hours ago