Lista e Italisë, Mancini lë jashtë dy yjet e sulmit

Roberto Mancini ka zyrtarizuar listën për të grumbulluarit në prag të ndeshjes së Nations League ndaj Portugalisë dhe miqësores me SHBA. Mbeten jashtë Mario Balotelli dhe Andrea Belotti. Thirrja e parë për talentin e Brescias, Tonali, por edhe Sensin e Sassuolos dhe Grifon e Hoffenheim. Kthehen De Sciglio, Rugani dhe Pavoletti.

Lista e Italisë: 

Portierë: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan), Salvatore Sirigu (Torino); 

Mbrojtës: Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonuçi (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Mattia De Sciglio (Juventus), Emerson Palmieri Dos Santos (Chelsea), Alessandro Florenzi (Roma), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus); 

Mesfushorë: Nicolò Barella (Cagliari), Roberto Gagliardini (Inter), Frello Filho Jorge Luiz Jorginho (Chelsea), Lorenzo Pellegrini (Roma), Stefano Sensi (Sassuolo), Sandro Tonali (Brescia), Marco Verratti (Paris Saint Germain); 

Sulmues: Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Fiorentina), Vincenzo Grifo (Hoffenheim), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Kevin Lasagna (Udinese), Leonardo Pavoletti (Cagliari), Matteo Politano (Inter).Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35

more recommended stories

WhatsApp Denonco tek Pamfleti