Mbushën xhepat e Metës dhe të vetët, lirohet nga qelia kunati i Artur Zhejit

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka liruar nga qelia ish-drejtorin e Njësisë së Menaxhimit të Projektit të rrugës Tiranë-Elbasan, Aksel Qurduka. Treshja e Apelit ndryshoi masën “arrest në burg” në “arrest shtëpie”.

Kallëzimi për ish-drejtorin  u bë pas përfundimit të auditit për rrugën Tiranë-Elbasan.  Qurduka është i lidhur me LSI dhe së bashku me Dashamir Xhikën drejtor  kanë mbushur xhepat e Metës dhe të vetët me para nga arka e shtetit shqiptar. 

Dëmi që i kanë shkaktuar buxhetit të shtetit është në vlerën 53 983 340 dollarë. 

Qurduka është kunati i Artur Zhejit, njërit nga “zarat” e Metës.

 

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti