Miku i Lulzim Bashës dhe Berishës prangoset në Holandën e Lulit me heroinë, mbështeti ‘Çadrën opozitare’ anti-drogë më 2017

Miku i Lulzim Bashës dhe Berishës prangoset në Holandën e Lulit me heroinë, mbështeti 'Çadrën opozitare' anti-drogë më 2017

Pa koment, për një nga mbështetësit e “Çadrës Opozitare” anti-drogë të vitit 2017

Një tjetër “plagë”  hapet në kupolën e PD, që duket, se ka tronditur kreun e saj, Lulzim Basha, mbasi është vënë në prangat e policisë, një bashkë-shtetas i tij shqiptaro-holandez dhe mik i familjes në Holandë, po kështu, “vizitor” dhe financues aktiv i partisë në Tiranë.

Sipas informacionit, policia e Holandës ka arrestuar shqiptarin Amar Shkëmbi, ose i njohur ndryshe, si miku i ngushtë i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, një nga mbështetësit e “Çadrës Opozitar” anti-drogë të vitit 2017.

Pas investigimesh e përgjimesh intensive prej mëse 6 muajsh, mësohet se operacioni është finalizuar në Amsterdam, ku shtetasi Amar Shkëmbi u kap në flagrancë me 60 kg lëndë narkotike, të llojit heroinë.

Forcat e policisë e kanë shoqëruar në komisariat, ku do hetohet lidhur me këtë rast. Grupi hetimor ka ngritur dyshime se ai mund të jetë implikuar edhe në ngjarje të tjera kriminale që kanë të bëjnë me transportimin e lëndëve narkotike.

Sipas infriomacioneve dhe dosjes së trafikantit të prangosur, Amar Shkëmbit, rezulton se është mik dhe bashkëpuëntor i ngusht me Lulzim Berishën, të cilin Luli i PD, e ka cilësuar si mik të Vangjush Dakos./Pamfleti

Kapet me heroinë në Holandë miku i ngushtë i Lulzim Bashës dhe Lul Berishës (Fotot-Emri)Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti